KONUŞMACILAR

Prof. Dr. Emine ÖZMETE

Ankara Üniversitesi
Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi
Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YAŞAM) Müdürü

Emine Özmete Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde Profesördür. Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YAŞAM) sorumlu ve kurucu müdürüdür.

Çalışmalarında aile yaşam kalitesi, gençlik refahı, yaşlı refahı, yaşlı bakımı, aktif ve sağlıklı yaşlanma, yaşlı istismarı, yaşlıda kendini ihmal, yaşlanma ve göç ve kuşaklararası dayanışma gibi konulara odaklanmaktadır.

Iowa State University Department of Family Studies and Human Development misafir öğretim üyesi olarak çalışmalar yapmıştır. International Federation on Social Work, International Federation on Ageing ve International Federation on Home Economic, Euopean Network on Intercultural Elderly Care (ENIEC) üyesidir.

Temmuz-Ağustos 2016 tarihlerinde İngiltere Southampton Üniversitesi’nde Prof. Dr. Asghar Zaidi Danışmanlığında misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Temmuz-Ağustos 2018 tarihlerinde ABD California, Los Angeles Bölgesinde yaşlı bakımı ile ilgili kurumlarda bilimsel çalışma ziyareti yapmıştır.