KONUŞMACILAR

Weigang JIN
Çin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Akademisi Başkanı ve Profesörü

Dr. JIN Weigang, Çin Halk Cumhuriyeti İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın (İKSGB) entegre bir düşünce kuruluşu olan Çin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Akademisi Başkanı ve Profesörü’dür, İKSGB kapsamında eski araştırma kollarından biri olan Sosyal Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü eski Profesörü ve Genel Müdürü olan Dr. JIN Weigang sosyoloji alanında doktora derecesine sahiptir.

Halen Çin Sağlık Sigortası Araştırmaları Derneği Başkan Yardımcısı, Çin Halkı Siyasi İstişare Konferansı Ulusal Komitesi kapsamındaki Çin Ekonomik ve Sosyal Konseyi’nin Üyesi, İKSGB’nin Politika Oluşturma Danışma Kurulu uzmanı, 50’nci Çin Yaşlanma Finansmanı Forumu Akademik Komitesi Başkanı, Çin Sigorta Varlıkları Yönetimi Derneği Yaşlı Emekliliği Alt Komitesi danışmanı, Pekin Üniversitesi, Çin Remin Üniversitesi, Çin Sosyal Bilimler Akademisi Lisansüstü Eğitim Birimi’nde yarı zamanlı profesördür.

Çin Devlet Konseyi tarafından verilen devlet sübvansiyonuna hak kazanan ulusal düzeyde felsefe ve sosyal bilimler alanında lider bir yetenektir.